o OFE o OFE
406
BLOG

Czy szykują się zmiany w czołówkach rankingów OFE?

o OFE o OFE Gospodarka Obserwuj notkę 0

Od trzech oficjalnych zestawień KNF sytuacja "na górze" jest dość stabilna. Na pierwszym miejscu nieodmiennie Generali, na trzecim również niezmiennie Amplico, drugim i czwartym miejscem wymieniają się AXA i Allianz. Jednak porównanie zestawienia trzyletniego z rocznym wskazuje, że już w kolejnym rankingu OFE wg KNF mogą nastąpić przetasowania.

 

Jeśli zrobimy analogiczne do publikowanych przez KNF porównanie wyników co pół roku (wrzesień 2009, marzec 2010, wrzesień 2010), ale rocznych (nie trzyletnich), zobaczymy ciekawą sytuację. Od trzech takich porównań pozycja Generali wyraźnie słabnie (we wrześniu osiągając najniższą pozycję 14tą!). AXA trzyma sie stabilnie, choć stosunkowo nisko (między 8mą a 10 pozycją), Amplico wyraźnie pnie się w górę (we wrześniu już pozycja 2ga!), Allianz notuje mocne wachania (od 12tej do 3ciej lokaty).

Również oceny AnalizyOnline wskazują na możliwe roszady. Najwyższe oceny uzyskał Amplico, bardzo dobre noty ma też Allianz; AXA został dobrze oceniony tylko w horyzoncie 3letnim, Generali zaś traci w obu ujęciach czasowych.

Efekty widzimy już obliczając trzyletnie stopy zwrotu OFE na koniec października br. Na pierwszym miejscu znalazł się Amplico, wyraźnie odstając od rywali. Drugie miejsce zajął Allianz, za nim z niewielką różnicą w wynikach uplasowały się AXA na trzecim i Generali na czwartym miejscu. Czy Generali do marca odpracuje zaniedbania? A może Amplico zdobędzie jednak magiczną jedynkę?

Ciekawie wyglądają efekty zarządzania w ING. Od rozpoczęcia fali kryzysowych spadków fundusz ten zanurkował w zestawieniach trzyletnich, ostatnio jednak wydaje się, że odzyskuje formę. W porównaniach rocznych wyraźnie idzie w górę: od pozycji 11tej rok temu do pierwszej we wrześniu br. AnalizyOnline doceniają te wysiłki i w swoich ocenach jakości dały dla ING najwyższą notę za wyniki i ryzyko roczne.

o OFE
O mnie o OFE

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka